ZŠ Pelhřimov, Osvobození 1881, 393 01 Pelhřimov Návštěv: 342234Do konce školního roku: 206 dní

Krásné odpoledne

Proběhlo ve středu 12.10. v areálu naší školy. Žáci z 1.B a jejich rodiče, prarodiče i sourozenci procházeli podzimní stezku a plnili vědomostní i sportovní úkoly. Na jednotlivých stanovištích se jako rozhodčí osvědčily žákyně ze 6. A. Kája, Vaneska, Zuzka, Kristýnka i Natálka povzbuzovaly výkony dětí i dospělých milým úsměvem, trpělivostí a laskavostí.

Když dětem vyhládlo, tatínkové již měli správně rozhořený ohýnek. Vůně špekáčků, domácího závinu, muffinů s živými květy a teplé kávy byla neodolatelná. Další překvapení – chuťovky vlastní výroby – přinesli prvňáci „kuchaři“, kteří přišli z kroužku vaření.

Nálada byla pohodová.  Když jsme si dostatečně popovídali, přišla na řadu kytara.

Stála jsem u ohýnku, který voněl, hřál a praskal. Sledovala jsem jiskřičky v očích prvňáčků a v duchu jsem děkovala všem rodičům, kteří dokázali odložit pracovní a jiné povinnosti a zpívají z plných plic společně se svými dětmi „a tak se citrónky plavily dál“…..

Brzy na viděnou.

Jana Jelínková