ZŠ Pelhřimov, Osvobození 1881, 393 01 Pelhřimov Návštěv: 417006Do začátku školního roku: 36 dní

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 14.3. se u nás na Osvobození uskutečnil den otevřených dveří. Předcházely mu dlouhé přípravy, několikahodinové plánování a vymýšlení programu z hlav učitelů i žáků. V Den D se otevřely dveře rodičům, bývalým žákům a všem ostatním návštěvníkům.

Dopoledne se mohli podívat na výuku jednotlivých předmětů. Po zhlédnutí vyučovacích hodin jsme se setkávali s výhradně pozitivními ohlasy.

V odpoledních hodinách probíhaly workshopy. Učitelé a žáci si připravili ukázku čtenářské gramotnosti, legorobotiky, hodin angličtiny, lákavých pokusů z přírodních věd, práce s Photonem a dalších poutavých aktivit.

K našemu dni otevřených dveří patří tradičně jarmark, na němž se mohly zakoupit výrobky zhotovené dětmi.

Školou se linula vůně smažených bramboráků a palačinek, připravovaných pedagogy a dětmi. K ochutnávce byly nabízeny i jejich pomazánky.

Mohu směle napsat, že tento den ukázal ve skvělém světle práci všech žáků i učitelů.

Mgr. Ladislav Strnad